2000 کارگر پارس جنوبی اعتصاب کردند.

93/04/08

اعتصاب 2000 کارگر شرکت اوج نصر فارس در فاز 1 الی 9 در پارس جنوبی از تاریخ چهارشنبه 4/4/93 .

2000 کارگز اوج نفت فارس از بامداد روز چهارشنبه کار همه ی فازها را تعطیل کردند و در جلوی اداره کار منطقه ویژه تحصن کردند و مسئولان ادارات دولتی و خصوصی منطقه ویژه چند کارگر را به جلسه احضار کردند. آن ها ابتدا با تهدید از کارگران خواستند به کاربرگردند. کارگران نیز متقابلاً مسئولان را تهدید کردند که علاوه براین که به کار بر نمی گردند ازمسئولان شکایت خواهند کرد.

کارگران گفتند شما ما را تهدید می کنید تا از حقمان بگذریم.اما زندگی ما به حقوق مان بسته است.

ایستادگی کارگران باعث شد مسئولان از راه دیگری وارد مذاکره گردند.

شرکت اوج نصر فارس 14 ماه سنوات و دو ماه عیدی و پاداش سالانه مربوط به سال 93 کارگران را پرداخت نکرده و بکلی از پارس جنوبی رفته است. حق بیمه فروردین و اردیبهشت ماه و ما به التفاوت بن کارگری از مورخه 1/8/92 لغایت 31/2/93 را به 2000 کارگر بدهکاراست.

به علت این اعتصاب همه فازها تعطیل شده و مدیران مجتمع گاز پارس جنوبی در مذاکره با مسئولان اداره کار منطقه ویژه به این راهکارها رسیدند که همه کارگران فرم دادخواست را پرکنند و به اداره کار تحویل دهند تا مجتمع گاز پارس جنوبی ازمحل 10 درصد حسن انجام کار با کارگران تسویه حساب کنند مشروط بر این که کارگران به کاربازگردند. پس از این مذاکرات و دریافت فرم دادخواست کارگران از امروز 7/4/93 به کار بازگشتند.

از آن جاکه در مناطق ویژه اقتصادی صنعتی قوانین کار را حذف نموده اند، کارگران برای مقابله با غارت حقوق شان به وسیله پیمانکاران،چاره ای جز اعتصاب ندارند اما با تاسف فراوان می توان بر اساس تجاربپیشین با اطمینان اعلام کرد پس از بازگشت به کار کارگرانی را که با شهامت از اقدام خود دفاع کرده و پاسخ تهدید مسئولان حراست را داده اند همین روزها بلک لیست شده و اخراج می شوند. راستی چرا باید مسئولان امنیتی یک کشور در چالش های میان کارگران و پیمانکاران، از پیمانکاران و دلال های کار «منپاور» ها حمایت کنند. این است پرسش بی پاسخ کارگران.

8/4/93

نظر شما

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s