وقتی وزارت کار آچمز می شود

93/05/28

در آخرین نشست سازمان بین المللی کار آی ال او نمایندگان کارکران ایران در شکل عالی خود یعنی رئیس مجمع عالی نمایند ه گان کارگران ایران جناب آقای یار احمدیان شکایتِ کارگران ایران علیه طرح ضد کارگری (استاد شاگردی) را به سازمان جهانی کارگران: [آی ال او] تسلیم کردند. چون وزیر کارپس از صرف آخرین صبحانه در لابی هتل ژنو جواب متقاعد کننده ای به رئیس مجمع عالی نمایند گان کارگران نمیدهند و میگویند: ای آقا اینجا که جای این حرف ها نیست . وادار به ارائه ی شکایت و ثبت آن در آخرین لحظات حضور در ژنو شدیم .

آقای وزیر هنگام ارائه گزارش در هئیت دولت می گوید هم چی خوب بود این بار اصلا در فشار نبودیم و در انتخابات هم به عضویت هئیت مدیره ی سازمان بین المللی کار در آمدیم ، مسئولین وزارت خارجه کاغذی را به سوی او هول میدهند مبنی بر اینکه یکی از کسانی که شما با خود به ژنو برده اید بر علیه شما شکایت کرده اند پس زیادی قمپز در نکن ! وهمین باعث شد ایشان در جلسه ی شورای عالی کار که رئیس جلسه هم هستند رو به نماینده کارگران در این شورا بگویند : منافقان هم چنین منافقانه برخورد نمیکنند که شما کردید . ودر راستای فشار بیشتر به مجمع نمایندگان کارگری، واحد اجرائیات تامین اجتماعی اخطاریه ی تخلیه ی مکان مجمع عالی نمایند گان کارگری در در خیا بان زنجان شمالی را به مجمع ابلاغ می کنند و همه میدانند که این ساختمان متعلق به تامین اجتماعی بوده که به مجمع فروخته شده وبه دلایلی از همین دست بنام مجمع زده نشد ،این ساختمان قبلا محل گزینش پرسنل توسط تامین اجتماعی بوده . به غیر از این توسط وزارت کار و تا مین اجتماعی با سران نمایندگان استانی در استان های کشور تماس گرفته شده ومورد تهدید قرار گرفته شده اند تا از شکایت انصراف داده شود وپس گرفته شود بی آنکه احمق ها بدانند این کار بیشتر بر علیه شان تمام می شود . به هر حال مسئولین استانی مورد فشارند تا از رئیس و و دبیر مجمع نمایندگان تبری جویند والا خود دانند! البته به بهانه ی هفته ی مهارت در برنامه ی کافه سوال شبکه ی دوو دربرنامه دیگری در شبکه یک آقای پرندرئیس سازمان فنی حرفه ای و طراح طرح استاد – شاگردی وهمکارانشان جولان میدهند و معاونش خانم معصومه نیرومند اعلام کرده اند :چهل هزار نفر کارگر را داخل آدم نمی دانند و رسما گفته اند : چهل هرار نفر تعدادی نیست که استثمار کارگران را باعث شود . گرچه این عدد با گفته ی رئیس ایشان که آمار را 9 هزار نفر اعلان کرد وگفت شما رسانه ای نکنید مغایرت دارد ومعاون دیگری پارسال افتخار میکرد که 100 هزار نفر را با این طرح شاغل کرده .البته به آقای پرند که نزد معاون وزیر آقای هفده تن در صدد توجیه بی ارزشی رقم 9 هزار نفر بود، گفتیم: یک نفر هم یک نفر است مگراینکه شما یک نفر را انسان ندانید.

مجمع نمایندگان کارگری اینک نیازمند یاری همه ی کسانی است که پایشان روی زمین است ومی دانند حذفِ مجمع نمایندگان مساویست با قبضه ی تمام عیارتر کرسی کارگران توسط حاکمانِ ِ سرمایه محور وکارگرانی رام تر و ساکت تر تا حتا در همین اندازه نیز استقلال نظر نداشته باشند.

نظر شما

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s