اعتراض خبرنگاران بخش کارگری ایلنا به سیاست­ های ضد کارگری مدیریت ایلنا، خانه کارگر و وزارت کار

پنجشنبه 28 خرداد ماه 94 خبرنگاران بخش کارگری ایلنا نسبت به فشاری که از طرف مدیران ایلنا، خانه کارگر و وزارت کار به آن­ها وارد می­ شد و از آن­ها می­ خواستند تا به سانسور اخبار کارگری بپردازند در یک اعتراض گروهی و با ترک کار؛ پاسخ دادند، خبرنگاران بخش کارگری ایلنا، این نیروی کار اندیشه­ ای که نسبت به دانش و کار شبانه روزی­شان حداقل­ ها را دریافت می­ کنند و از همه­ ی حقوق صنفی­شان محرومند تحت فشار مدیرت ایلنا که نهادی وابسته به خانه کارگر و وزارت کار می­ باشد دست به این اعتراض زده ­اند.

مدیران این سه نهاد از این خبرنگاران انتظار داشتند همه­ی اخبار کارگری را منتشر نکنند. این نهاد به اصطلاح خبری- کارگری اجازه ندارد اخبار مربوط به فرهنگیان را منتشر كند، همین طور اخبار مناطق ویژه یا آزاد تجاری- صنعتی، و اخبار مربوط به کارگرانی که از صدها کیلومتر دورتر برای احقاق حقوقشان جلوی وزارت کار جمع شده­اند.اخبار مربوط به سندیکا­های غیر­دولتی و اتحادیه­ها و فعالان کارگری نيز بايد سانسور مي شد. با این مرزبندی­ها و خط قرمزها تنها اخباری که می شود منتشر کرد از این قرار است: همسر کارافرین . . .با هواپیمای خصوصی برای خرید به پاریس تشریف برده­اند. دست زدن و هورای جمعیت.

پس از اخراج گروهی ازخبرنگاران روزنامه کسب و کار و اینک بخش کارگری ایلنا مدیران این سه نهاد به اصطلاح کارگری وزارت کار و خانه کارگر و مدیریت ایلنا انتظار می رود یک سکوت مرگ­بار بر اخبار کارگری سایه بیفکند ولی این سکوت مانند کاردی تیز تا ژرفای باورهای مردم را می شکافد و آن چنان فاصله عمیقی ایجاد می­کند که ترمیم آن به امری محال بدل می گردد.

اتحادیه نیروی کار پروژه­ای ایران با همه­ ی نیروی کار ایران چه فرهنگیان و خبرنگاران و چه کارگران کارگاه­های زیر ده نفر و نيز با همه­ی کارگران صنعتی و خدماتی ایران اعلام همبستگی می­کند و بدین وسیله اعتراض خود را نسبت به حذف ابتدايي­ترين حقوق زحمتكشان كه دانستن اخبار مربوط به خود و طبقه­ي خود است از طريق دور زدن حقوق ملت بوسیله نهادهای دولتی اعلام می دارد.

اتحادیه نیروی کار پروژه­ ای ایران
ناصر آقاجری
2 تیر ماه 94

نظر شما

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s